Kvitová - Šwiateková 3:6, 3:6Sen o semifinále končí, Kvitová v Miami nestačila na novou tenisovou královnu

Sen o premiérové účasti Petry Kvitové v semifinále prestižního tenisového turnaje v Miami skončil. Dvojnásobná wimbledonská šampionka prohrála ve středečním duelu s Polkou Igou Šwiatekovou ve dvou setech 3:6 a 3:6.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Petra Kvitová do semifinále v Miami nepostoupilaVideo: sntv

Kvitová na Floridě poprvé v sezoně vyhrála tři zápasy za sebou, čtvrtý však nepřidala. S o jedenáct let mladší soupeřkou, která se příští týden stane světovou jedničkou, se utkala poprvé v kariéře a neuhrála ani set.

V první sadě ztratila Kvitová servis v šesté hře, kdy sice vedla 15:0, ale Polka uhrála následující čtyři fiftýny a šla do vedení 4:2. Náskok už uhájila a za 37 minut získala úvodní set pro sebe.

Ve druhé sadě měla Polka už ve třetí hře hned čtyři šance k prolomení podání Lvice z Fulneku, ta ale nakonec servis uhájila. V páté hře už ale byla Šwiateková úspěšná a náskok už nepustila. Dominanci potvrdila čistou hrou při podání Kvitové za stavu 3:5 z pohledu české hráčky.

Šwiateková vyhrála na okruhu WTA patnáctý zápas za sebou. "Jsem teď v laufu a doufám, že mi to ještě nějakou dobu vydrží. Uhrát takhle dlouhou sérii vítězství není snadné. Mám upřímnou radost, že jsem zdravá a můžu hrát zápasy s takovými hráčkami, jako je Petra. Ona je legenda," řekla historicky první polská tenistka na světovém trůnu na adresu dvojnásobné wimbledonské vítězky.

O postup do finále si vítězka předloňského Roland Garros Šwiateková zahraje s domácí Jessicou Pegulaovou. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Švýcarska Belinda Bencicová a Japonka Naomi Ósakaová.