Hlavní obsah

Serena Williamsová hráčky děsí, přiznává Plíšková. Nikdo s ní nechce hrát, říká Badosaová

21. 6. 2022 10:32

Překvapivý návrat Sereny Williamsové na scénu vyvolává nadšení mezi soupeřkami i fanoušky, ale také spoustu otázek. Jak se 40letá veteránka vyrovná s roční zápasovou pauzou? Vítězka 23 grandslamů dostala divokou kartu pro start ve Wimbledonu, předtím se rozehraje jen ve čtyřhře v Eastbourne.

Foto: Profimedia.cz

Serena Williamsová na loňském Wimbledonu, kde musela kvůli zranění vzdát. Teď se po roční pauze na stejný turnaj vrací.

Článek

Formu Williamsové bude moct už v úterý otestovat česká tenistka Marie Bouzková. Ta se s ní po boku Španělky Sary Sorribesové utká právě v Eastbourne v úvodním kole čtyřhry, v níž Američanka nastoupí spolu s Tunisankou Ons Džabúrovou.

Opravdovým testem ale bude až Wimbledon, z něhož musela loni kvůli zranění odstoupit.

„Ani nevím, jak dlouho to je, co nehrála. Už rok? To už je hodně dávno a navíc není nejmladší. Předpokládám, že i tělo bude potřebovat nějaký čas, aby se dostalo do formy," přemítala v rozhovoru pro Eurosport o šokujícím návratu legendy loňská finalistka Karolína Plíšková.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Serena Williams (@serenawilliams)

„Hrát turnaje je úplně něco jiného než jen trénovat. V Eastbourne hraje jen čtyřhru. Myslím, že to bude pro ni těžké, velmi těžké. Bez ohledu na to, jaká hráčka to je, protože tyhle věci si zkrátka žádají svůj čas," pokračovala Plíšková, která Serenu Williamsovou dokázala porazit v semifinále US Open 2016 a ve čtvrtfinále Australian Open 2019.

„Ale samozřejmě je to úžasná hráčka, která dokázala strašně moc. Pořád bude spousta hráček, které budou super vyděšené z toho, že na ni mohou narazit. To je její výhoda, ale uvidíme, na jaké bude úrovni," dodala aktuální česká tenisová jednička.

Třeba čtvrtá hráčka světa Paula Badosaová přiznala, že by se fenomenální Američance ve Wimbledonu raději vyhnula.

„Její návrat všechny překvapil, ale je skvělé, že se vrací zpátky. Nepřestává mě udivovat, jaký má pořád hlad po dalších zápasech. Je to velká inspirace. Doufám, že její návrat bude mít delší trvání, protože tenisu to může jen prospět. Na druhou stranu ale bych na ni nerada narazila. Doufám, že mi los přihraje jinou hráčku. Nikdo nechce proti Sereně hrát, obzvlášť na trávě," přiznala Španělka.

Ďžabúrová je z možnosti hrát po boku hvězdy takového formátu čtyřhru v Eastbourne nadšená.

Serena Williamsová se po roce vrátí k tenisu a bude hrát WimbledonVideo: sntv

„Jsem opravdu šťastná, že si vybrala mě. Moc ráda s ní budu sdílet kurt. Vždy jsem Serenu sledovala a fandila jí. Je to velká legenda příklad pro celý náš sport. Jsem z toho celá nervózní. Doufám, že zápas se nám povede, uvedla Tunisanka před duelem s česko-španělskou dvojicí.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •