Hlavní obsah

Šílený výlev na kurtu. Vzteklý tenista hrozil žalobou a nadával šéfovi ATP. Pak vše odvolal

25. 3. 2021 9:23

Frustrace z tenisové politiky a vývoje zápasu v něm probublala přímo na kurtu. Kanaďan Vasek Pospisil měl hodně pocuchané nervy a porážku v prvním kole s americkým kvalifikantem Mackenziem McDonaldem okořenil mimo jiné vzteklým výlevem na adresu šéfa ATP. Po varování za zničení druhé rakety v závěru první sady dostal při setbolu při vlastním podání za urážky trestný fiftýn, což ho stálo úvodní dějství. Zápas nakonec prohrál 3:6, 6:4, 3:6.

Foto: Geoff Burke, Reuters

Kanadský tenista Vasek Pospisil první kolo v Miami totálně nezvládl.Foto: Geoff Burke, Reuters

Článek

Na lavičce po ztrátě prvního setu pak Pospisil, jenž vloni spolu s Novakem Djokovičem založil novou hráčskou asociaci, začal křičet na rozhodčího a terčem jeho hněvu se stal šéf ATP Andrea Gaudenzi.

"Hodinu a půl na mě včera předseda ATP křičel na hráčském mítinku za to, že se snažím hráče sjednotit. Hodinu a půl," rozčiloval se Pospisil a svou tirádu prošpikoval řadou vulgarismů. Sudí se ho snažil zklidnit. "Jestli mě chcete vyhodit, s radostí zažaluju celou tuhle organizaci," řekl mu tenista.

Několik hodin po zápase se 67. hráč světového žebříčku za výstup omluvil. "Znevážil jsem sport, který miluju, a je mi to upřímně líto," napsal na Twitteru. "Jen pro vysvětlení: z večerní schůzky hráčů a vedení ATP jsem byl naprosto zdeptaný a podcenil jsem, jak velkou emocionální daň si to na mě vybralo. Omlouvám se za své chování na kurtu a za slovník, který jsem použil," dodal.

Vedení ATP se zatím k incidentům při zápase nevyjádřilo. Je ale pravděpodobné, že hráče čeká minimálně pokuta.

Reklama

Sdílejte článek
  6 : 2, 6 : 2 Jeanjeanová - Ka. Plíšková 6 : 2, 6 : 2 konec
20220526T11 : 00:00+0200
Jeanjeanová vs. Ka. Plíšková
Jeanjeanová vs. Ka. Plíšková
Jeanjeanová
Ka. Plíšková
  Kolář - Tsitsipas dnes 17 : 15
20220526T17 : 15:00+0200
Kolář vs. Tsitsipas
Kolář vs. Tsitsipas
Kolář
Tsitsipas
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.