Berdych - Benneteau 6:0, 6:3, 6:2Suverénní Berdych nadělil Benneteauovi kanára a je v osmifinále US Open

New York

Jediný český zástupce ve dvouhrě US Open Tomáš Berdych prošel hladce do osmifinále posledního grandslamu sezóny. V nedělním zápase 3. kola s Francouzem Julienem Benneteauem pátý tenista světa Berdych dominoval, v prvním setu nadělil svému soupeři za 28 minut kanára a nakonec zvítězil 6:0, 6:3 a 6:2.

Tomáš Berdych během zápasu s Francouzem Benneteauem ve třetím kole US Open.

Loňský semifinalista ve Flushing Meadows Berdych hraje na letošním US Open v úvodu turnaje v pohodě. Pátý nasazený zatím neztratil v prvních třech zápasech ani set.

"Konečně to bylo ono. Tohle jsem byl já, jak bych si představoval na tuhle část turnaje. Žádné zaváhání. To je vždycky důležité, když se hra pořád zlepšuje. Bylo to dobré," řekl Berdych spokojeně českým médiím po utkání.

V duelu o čtvrtfinále se střetne s devátým nasazeným Stanislasem Wawrinkou ze Švýcarska. Berdych s ním má nepříznivou bilanci 5:6, letos ho porazil v Davisově poháru a podlehl mu v Madridu.

Tenisový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 34,3 miliónu dolarů):
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Berdych (5-ČR) - Benneteau (31-Fr.) 6:0, 6:3, 6:2
A. Murray (3-Brit.) - Mayer (Něm.) 7:6 (7:2), 6:2, 6:2
Wawrinka (9-Švýc.) - Baghdatis (Kypr) 6:3, 6:2, 6:7 (1:7), 7:6 (9:7)
S. Williamsová (1-USA) - Stephensová (15-USA) 6:4, 6:1
Suárezová (18-Šp.) - Kerberová (8-Něm.) 4:6, 6:3, 7:6 (7:3)
Mirzaová, Ťie Čeng (10-Indie/Čína) - Grönefeldová, Peschkeová (6-Něm./ČR) 6:2, 6:3