Světová jednička padla. Turnaj mistryň zná první semifinalistku

Americká tenistka Jessica Pegulaová se stala první semifinalistkou Turnaje mistryň. Devětadvacetiletá hráčka porazila v mexickém Cancúnu světovou jedničku Bělorusku Arynu Sabalenkovou 6:4, 6:3 a zajistila si triumf ve skupině Bacalar. V boji o druhé postupové místo se udržela Jelena Rybakinová z Kazachstánu, jež zdolala náhradnici za zraněnou Karolínu Muchovou Řekyni Mariu Sakkariovou 6:0, 6:7, 7:6.

Světová jednička Aryna Sabalenková během utkání s Jessicou Pegulaovou na Turnaji mistryň.

Nasazená pětka Pegulaová vyhrála na Turnaji mistryň i druhý zápas a stále neztratila ani set. V utkání s vítězkou letošního Australian Open si pomohla pěti esy a 14 vítěznými míči. Sabalenková se dopustila 29 nevynucených chyb.

Pegulaová porazila Sabalenkovou po čtyřech předchozích porážkách a upravila vzájemnou bilanci zápasů na 2:4. „Cítím se letos lépe, když mám hrát s těmi nejlepšími. Jsem sebevědomější,“ řekla Pegulaová webu WTA.

„Vždycky jsem byla dobrá, když jsem měla porazit hráčky žebříčkově pode mnou, ale teď musíte zdolat i jednu dvě, které jsou před vámi. Letos si v těchto zápasech věřím, proto jsem vybojovala i více výher. Cítím, že jsem se v tom trochu zlepšila,“ doplnila rodačka z Buffala.

Po vítězství Rybakinové nad Sakkariovou získala Pegulaová jistotu postupu mezi nejlepší čtyřku. Loňská wimbledonská vítězka Rybakinová sice nadělila Sakkariové v úvodu „kanára“, osmadvacetiletá Řekyně ale poté duel srovnala. Po takřka dvou a půl hodinách hry rozhodl tie-break třetího setu, který moskevská rodačka vyhrála 7:2.

„Na začátku možná Marii chvíli trvalo, než si zvykla na mou rychlost. Jak všichni víme, povrch tu není zrovna nejlepší a všechny s tím bojujeme,“ uvedla Rybakinová.

Turnajová čtyřka se utká o druhé postupové místo s loňskou finalistkou Turnaje mistryň Sabalenkovou. „Teď to bude o tom, že vítězka půjde dál a poražená pojede domů. Bude to stejné jako na všech ostatních turnajích. Nebude to snadné, ale pokusím se ze sebe vydat to nejlepší,“ dodala Rybakinová.