Tisícovku v Madridu ovládl Rubljov

Ruský tenista Andrej Rubljov otočil na antuce v Madridu finále s Kanaďanem Félixem Auguerem-Aliassimem a po výhře 4:6, 7:5, 7:5 získal druhý titul z turnajů série Masters. Celkově se šestadvacetiletý moskevský rodák radoval z triumfu na ATP Tour pošestnácté.

V Madridu triumfoval Andrej Rubljov.

Osmý hráč světa Rubljov přitom před turnajem v Madridu prohrál čtyři zápasy za sebou, první dva z této série v Indian Wells a v Miami s Jiřím Lehečkou a Tomášem Macháčem. Ve španělské metropoli pak ruský tenista ztratil v šesti utkáních jen dva sety.

Druhý titul na Masters po loňském vítězství v Monte Carlu získal Rubljov po dvou hodinách a 47 minutách. Ve dvanáctém gamu třetího setu podával Auguer-Aliassime na 6:6 a vedl 30:15, pak ale udělal dvojchybu, v další výměně zahrál dlouhý bekhend a následně při soupeřově mečbolu zápas další dvojchybou ukončil.

Třiadvacetiletý rodák z Montrealu postoupil do svého prvního finále turnaje Masters neobvyklým způsobem. Ve třetím kole mu zápas kvůli zranění ruky skrečoval Jakub Menšík, přes čtvrtfinále prošel bez boje po odstoupení světové dvojky Jannika Sinnera z Itálie a semifinále mu po šesti gamech kvůli bolestem zad skrečoval Jiří Lehečka.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):
Muži (dotace 9,249.713 eur):
Dvouhra - finále:
Rubljov (7-Rus.) - Auger-Aliassime (Kan.) 4:6, 7:5, 7:5

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.