Cornetová - Raducanuová 6:3, 6:3Překvapení na US Open! Obhájkyně titulu dohrála, končí i další hvězdy

Britská tenistka a úřadující šampionka Emma Raducanuová grandslamový titul na letošním US Open neobhájí. Jedenáctá nasazená hráčka vypadla na betonových dvorích ve Flushing Meadows již v 1. kole s Alizé Cornetovou. O třináct let starší Francouzce podlehla za hodinu a čtyřicet minut dvakrát 3:6.

Překvapení na US Open! Obhájkyně titulu Emma Raducanuová skončila letos už v 1. kole.

Hned v úvodním kole skončila rovněž wimbledonská šampionka Jelena Rybakinová. Tenistka z Kazachstánu podlehla Francouzce Claře Burelové, která se do hlavní soutěže probojovala z kvalifikace, za hodinu a půl 4:6, 4:6. Třetí titul na US Open nezíská ani bývalá světová jednička Naomi Ósakaová. V prvním kole nestačila na Američanku Danielle Collinsovou (6:7, 3:6).

Devatenáctiletá Raducanuová se loni stala první hráčkou, která vyhrála grandslamový titul po postupu z kvalifikace. Letos měla místo v hlavní soutěži jisté, jenže neuspěla. V duelu udělala 31 nevynucených chyb a zahrála jen patnáct vítězných míčů. Poslední hráčkou, která vypadla coby obhájkyně titulu na US Open v prvním kole, byla v roce 2017 Němka Angelique Kerberová. Raducanuovou čeká také velký pokles v žebříčku WTA a vypadne z elitní sedmdesátky.

Cornetová znovu ukázala, že umí být pro favoritky nepříjemnou soupeřkou. Letos ve 3. kole Wimbledonu vyřadila také světovou jedničku Igu Šwiatekovou a přerušila její sérii 37 výher. Favorizovaná Polka ovšem vstoupila do US Open suverénně. Dvojnásobná šampionka Roland Garros porazila v prvním kole newyorského grandslamu Italku Jasmine Paoliniovou 6:3, 6:0. Její další soupeřkou bude bývalá vítězka US Open Sloane Stephensová z USA, která zdolala Belgičanku Greet Minnenovou po obratu 1:6, 6:3, 6:3.

Světová tenisová jednička Iga Šwiateková servíruje během 1. kola US Open.

Jednadvacetiletá Šwiateková obhajuje na US Open loňskou účast v osmifinále, což je ve Flushing Meadows její dosavadní maximum. Čtvrtý start v hlavní soutěži dnes zvládla s přehledem až na zaváhání v závěru úvodního setu, v němž dvakrát přišla o podání. Ve druhé sadě už podobný výpadek nedopustila a po 67 minutách proměnila druhý mečbol.

"V prvním setu jsem ze začátku hrála celkem solidně, ale chtělo to být ještě lepší. Nakonec se mi to ve druhé sadě povedlo a na to jsem pyšná," zhodnotila úvodní duel turnaje Šwiateková.

Šampionka US Open z roku 2017 Stephensová začala proti Minnenové mizerně, a až na poslední chvíli odvrátila hrozbu "kanára". Pak ale zlepšila podání a postupně omezila i nevynucené chyby. Se Šwiatekovou se utká podruhé v kariéře, první zápas před dvěma týdny v Cincinnati vyhrála polská favoritka ve dvou setech.

Nadal i jeho talentovaný krajan Alcaraz jdou dál

Postupuje druhý nasazený Rafael Nadal. Držitel rekordních 22 grandslamových titulů porazil po více jak třech hodinách Australana Rinkyho Hijikatu 4:6, 6:2, 6:3, 6:3. Šestatřicetiletý Španěl živí po triumfu na Australian Open a Roland Garros naději na třetí letošní grandslam.

Vítězně vstoupil do turnaje i třetí nasazený Carlos Alcaraz. Devatenáctiletý španělský talent, jenž loni při své premiéře v hlavní soutěži došel do čtvrtfinále, vyhrál úvodní dva sety nad Argentincem Sebastiánem Báezem 7:5, 7:5, ve třetí sadě Argentinec za stavu 0:2 kvůli zranění duel skrečoval. "Nikdo nechce, aby zápas skončil takhle. Sebastian je skvělý hráč, bojoval až do posledního míčku," řekl Alcaraz.

Španěl Carlos Alcaraz vrací míč přes síť během 1. kola US Open.