Hlavní obsah

VIDEO: Bombarďák Fish ve Wimbledonu trefil servisem rozhodčí do oka. Musela odstoupit

6. 7. 2012 8:06

I tenis může být poměrně nebezpečný sport, pokud máte podobnou smůlu jako při letošním Wimbledonu jedna čárová rozhodčí. V osmifinále dvouhry mezi Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou a Mardym Fishem ji dělový servis amerického ranaře zasáhl přímo do pravého oka a sudí musela svoje místo u kurtu opustit.

Mardy Fish trefil míčkem do oka čárovou rozhodčí

 
Článek

K události došlo hned v první sadě zápasu. Fish potvrzoval, že podání je jeho silnou zbraní a vypálil servis rychlostí bezmála 200 kilometrů za hodinu. Nebožačka nestačila uhnout a míček ji tvrdě zasáhl do oka.

Otřesená sudí ještě stačila upažit rukou na znamení autu, ale pak už se jen držela za postižené slzící místo. Tsonga se hned ohleduplně přesvědčil, zda zranění není vážné, pro kolegyni si pak z umpiru přišel hlavní rozhodčí a za potlesku diváků ji předal k ošetření. Zápas nakonec skončil Tsongovou výhrou ve čtyřech setech.

Tenisoví rozhodčí v ohrožení?

V poslední době však nejde o jediný případ zranění sudího při tenisovém utkání. Minulý měsíc v Londýně způsobil Argentinec David Nalbandian ve finálovém duelu proti Chorvatu Čiličovi krvavé zranění na holeni rozhodčímu, který sledoval hru zpoza ohrádky s reklamou. Argentinec ji v jednu chvíli vzteky rozkopl v reakci na špatně zahraný míč a reklamní panel muže zranil.

Hlavní rozhodčí Nalbandiana diskvalifikoval, ATP pak hráči udělila pokutu 10 000 eur a Argentinec přišel vedle vybojovaných 150 bodů do žebříčku i o finanční odměnu za finálovou účast zhruba ve výši 45 000 eur.

Reklama

Sdílejte článek
O2 TV Sport Rybakinová - Bouzková dnes 17 : 00
20220808T17 : 00:00+0200
Rybakinová vs. Bouzková
Rybakinová vs. Bouzková
Rybakinová
Bouzková
O2 TV Sport Krejčíková - Ka. Plíšková dnes 18 : 30
20220808T18 : 30:00+0200
Krejčíková vs. Ka. Plíšková
Krejčíková vs. Ka. Plíšková
Krejčíková
Ka. Plíšková
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •