Džábirová - Kvitová 6:0, 6:3Černý den pro český tenis, ve Wimbledonu končí Kvitová i Lehečka

Český tenista Jiří Lehečka se do čtvrtfinále Wimbledonu neprobojoval. Utkání s nasazenou trojkou Rusem Daniilem Medveděvem za stavu 4:6, 2:6 skrečoval. Do čtvrtfinále se nepodívá ani dvojnásobná vítězka londýnského grandslamu Petra Kvitová, která nestačila na loňskou finalistku Uns Džábirovou z Tuniska a po prohře 0:6, 3:6 se s Wimbledonem loučí.

Česká tenistka Petra Kvitová se loučí s fanoušky po osmifinálové porážce s Tunisankou Uns Džábirovou.

Lehečka se do čtvrtfinále Wimbledonu neprobojoval, utkání s Medveděvem z Ruska za stavu 4:6, 2:6 skrečoval kvůli zranění. Jednadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi tím pádem nevyrovnal svůj nejlepší grandslamový výsledek z letošního Australian Open. Přesto vylepšil na travnatých dvorcích v All England Clubu dosavadní maximum, vloni zde skončil v 1. kole.

Sedmatřicátý hráč světa Lehečka měl v utkání potíže s pohybem a nevypracoval si proti vítězi předloňského US Open ani jeden brejkbol. Sám naopak o podání třikrát přišel a udělal 33 nevynucených chyb. Medveděv jich měl jen 12 a zaznamenal také devět es. V další fázi narazí na Američana Christophera Eubankse.

Lehečka nezahájil utkání na kurtu číslo 1 dobře a hned v úvodní hře přišel o podání. Sám si nevypracoval žádný brejkbol a set prohrál za 39 minut. Před druhou sadou si český tenista vyžádal pauzu na ošetření pravé nohy.

Tenista Jiří Lehečka se nechává ošetřovat v osmifinále Wimbledonu.

Svěřenec Michala Navrátila měl trable i na začátku druhého setu a Medveděv ve třetím gamu prolomil znovu jeho servis. Za stavu 1:3 a 30:30 z pohledu Lehečky bylo utkání na zhruba čtvrt hodiny přerušeno zřejmě kvůli zdravotním potížím některého z diváků. Mladoboleslavský rodák poté přišel o podání ještě jednou. Poté co definitivně ztratil druhý set, do třetího už se rozhodl nenastoupit.

Kvitová končí v osmifinále

Třiatřicetiletá Kvitová, která před Wimbledonem vyhrála turnaj v Berlíně, si připsala první letošní porážku na travnatém povrchu a nenavázala na sérii osmi výher. Nasazená devítka prohrála s Džábirovou teprve druhý z šesti vzájemných zápasů. Zahrála jen čtyři vítězné míče a dopustila se 26 nevynucených chyb.

Kvitové zápas nevyšel a v prvním setu získala jen jedenáct fiftýnů. Ani jednou ze tří možností neuhájila podání a dostala od nasazené šestky za 23 minut "kanára". Ani ve druhé sadě se vítězka 31 turnajů na okruhu WTA nemohla opřít o servis a od stavu 1:1 ztratila tři hry po sobě. V šesté hře sice získala brejk, jistě hrající Tunisanka už ale drama nedovolila a po 64 minutách využila při servisu české tenistky první mečbol. Příště narazí v repríze loňského finále na Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu.

Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 44,7 milionu liber):
Muži:
Dvouhra - 4. kolo:
Medveděv (3-Rus.) - LEHEČKA (ČR) 6:4, 6:2 skreč.
Čtyřhra - 2. kolo:
PAVLÁSEK, Behar (ČR/Urug.) - Martin, Mies (8-Fr./Něm.) 7:6 (7:3), 6:1.
Ženy:
Džábirová (6-Tun.) - KVITOVÁ (9-ČR) 6:0, 6:3
KOLODZIEJOVÁ, VONDROUŠOVÁ (ČR) - Kosťuková, Ruseová (15-Ukr./Rum.) 1:6, 6:1, 6:4
BOUZKOVÁ, Sorribesová (ČR/Šp.) - Čchan Chao-čching, Čchan Jüng-žan (12-Tchaj-wan) 6:4, 6:4
3. kolo:
STRÝCOVÁ, Sie Šu-wej (ČR/Tchaj-wan) - Katóová, Sutjiadiová (13-Jap./Indon.) 7:5, 7:6 (7:4)
Junioři:
Čtyřhra - 1. kolo:
FILIP, Vulpitta (ČR/It.) - Jones, Razeghi (Austr./USA) 7:6 (7:3), 6:7 (3:7), 11:9
BRUNCLÍK, Woestendick (ČR/USA) - Boogaard, Forger (NIz.) 1:6, 6:4, 12:10
Barbier Gazeu, Radjenovič (Fr./Srb.) - MRVA, Schwärzler (5-ČR/Rak.) 6:4, 6:3
Budkov Kjaer, Eriksson (Nor./Švéd.) - HRAZDIL, Sakamoto (ČR/Jap.) 6:3, 6:4
Melero, Pacheco Méndez (3-Šp./Mex.) - KALINA, Križnik (ČR/Slovin.) 6:7 (5:7), 6:4, 11:9