Hlavní obsah

Zavři už sakra hubu! Tenisté se ostře pohádali kvůli účasti na ruské exhibici

Již přes devět měsíců trvající válka na Ukrajině neustále ovlivňuje dění i ve sportovním světě. Řada ukrajinských sportovců neváhala a svou zemi se vydala bránit se zbraní v ruce. Jedním z nich byl i tenista Sergej Stachovskij, který nyní popíchnul srbské tenisty Janka Tipsareviče a Viktora Troickiho za jejich účast na ruské exhibici. Ostrá reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Foto: @NormanSchumann3, Twitter

Ukrajinský bývalý tenista Sergej Stachovskij brání Kyjev.Foto: @NormanSchumann3, Twitter

Článek

Na ruském území se profesionální tenisové turnaje pořádat nemohou, ale ruští tenisté se stále mohou účastnit mezinárodních soutěží pod neutrální vlajkou. Po konci letošní sezony se však v Rusku rozhodli uspořádat alespoň tenisovou exhibici smíšených družstev za účasti několika hráčů z elitní stovky žebříčku.

Do Petrohradu tak odcestovali například Španělé Pedro Martínez s Bernabem Zapatou Mirallesem, Maďar Márton Fucsovics, ale také Srbové Janko Tipsarevič a Viktor Troicki a právě účast těchto dvou Srbů rozčílila ukrajinského tenistu Sergeje Stachovského, který na začátku války narukoval do ukrajinských záloh.

„Jsem zklamaný Viktore, že tě vidím v Rusku, ale hádám, že za peníze se dá koupit všechno," napsal Stachovskij Troickimu. „Být v zemi mých prarodičů je k nezaplacení!!! Jsi instagramový klaun, který míchá sport s politikou," odpověděl Troicki. A pokračoval.

„Tahle akce nemá s válkou nic společného, ale když už to zmiňuješ, já i má země jsme si podobnými sr*čkami také prošli a nikdy jsme nedostali žádnou pomoc! Tak k*rva zavři hubu," napsal aktuálně nehrající kapitán srbské daviscupové reprezentace. Stachovskij zareagoval také v ostřejším duchu.

„Je lepší být instagramovým klaunem než prodejnou ruskou d*vkou," odvětil. V podobném duchu začal i konverzaci s Tipsarevičem. „Zklamání Janko, obrovské zklamání tě vidět v Rusku. Hádám, že peníze jsou víc než morálka. Ale je to tvoje volba," napsal rodák z Kyjeva.

„Vážně? Co mi řekneš na tohle pane instagramový bojovníku za svobodu. Protestoval si ty nebo někdo z tvé zas*ané rodiny, když síly NATO před 20 lety bombardovaly mojí zemi, mou rodinu a můj lid?" odvětil Srb. Stachovskij už mu na to jen napsal, ať si užije peníze a vysmál se označení, které mu bývalá světová osmička přidělila.

Reklama

  6 : 4, 3 : 6, 4 : 6 Rybakinová - Sabalenková 6 : 4, 3 : 6, 4 : 6 konec
20230128T09 : 30:00+0100
Rybakinová vs. Sabalenková
Rybakinová vs. Sabalenková
Rybakinová
Sabalenková
  Krejčíková, Siniaková - Aojamaová, Šibaharaová zítra 05 : 00
20230129T05 : 00:00+0100
Krejčíková, Siniaková vs. Aojamaová, Šibaharaová
Krejčíková, Siniaková vs. Aojamaová, Šibaharaová
Krejčíková, Siniaková
Aojamaová, Šibaharaová
  Tsitsipas - Djokovič zítra 09 : 30
20230129T09 : 30:00+0100
Tsitsipas vs. Djokovič
Tsitsipas vs. Djokovič
Tsitsipas
Djokovič
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •