Hlavní obsah

Kosťuková o ruských tenistech: Tváří se, jako by sami byli oběti!

4. 5. 2022 13:14

Vycházející hvězda ukrajinského tenisu pálí mosty, pro své někdejší přátele nemá pochopení. Marta Kosťuková se obula do ruských a běloruských hráčů v souvislosti s jejich postoji k invazi na Ukrajinu a kvůli zákazu startu na Wimbledonu. Daniil Medveděv a spol. nesmějí na slavném turnaji nastoupit z rozhodnutí pořadatelů. Kosťuková Rusům vzkazuje, že se chovají jako by oni byli oběťmi, ale přitom jsou to právě její krajané, kteří kvůli ruské agresi na Ukrajinu skutečně trpí.

Foto: Profimedia.cz

Ukrajinská tenistka Marta Kosťuková vrací úder během 2. kola turnaje v Madridu proti Emmě Raducanuové.Foto: Profimedia.cz

Článek

Nedávné rozhodnutí pořadatelů Wimbledonu je i nadále předmětem bouřlivých diskuzí. Své k celé věci v rozhovoru pro televizní stanici Eurosport řekla i vítězka juniorského Australian Open z roku 2017 Kosťuková.

Šedesátá hráčka světového žebříčku si myslí, že její kolegové z Ruska a Běloruska by se proti válce na Ukrajině měli hlasitěji vymezit. „Nikdo z nich za mnou nepřišel a nepokusil se se mnou ohledně invaze mluvit," přiznala Kosťuková, že kvůli tomu s tenisty z Ruska a Běloruska přerušila veškerý kontakt.

„Tváří se, jako by se nic nedělo, předstírají, že jsou obětí této situace. To je něco, co opravdu nedokážu pochopit," zlobí se na dnes už bývalé kamarády z okruhu devatenáctiletá rodačka z Kyjeva.

Kosťuková nebere ani argument, že se ruští tenisté bojí o své rodiny, a proto se do vážnější kritiky vojenské agrese nepouštějí. „Už je to dva měsíce (Rusko vpadlo na Ukrajinu 24. února), dávno mohli vzít rodiny a odvézt je pryč z Ruska. Nechtějí zkrátka nic obětovat, ale není to tak, že nemají na výběr. Každý má v životě na výběr," dodala.

Mladá Ukrajinka se nechala slyšet, že zná několik lidí, kteří z Ruska kvůli válce uprchli. „Nemohou žít v zemi, jako je tato, kde není možné se svobodně k ničemu vyjadřovat. Pokud je vaší volbou žít v nesvobodné zemi, pořád máte možnosti s tím něco udělat. Já ale vidím jen výmluvy," myslí si Kosťuková.

Zákaz startu ruských a běloruských tenistů na Wimbledonu nedávno podpořil i bývalý ukrajinský tenista Sergej Stachovskij, který v současnosti bojuje na Ukrajině coby domobranec.

„Řekni mi prosím, co je spravedlivého na tom, že se ukrajinští hráči nemohou vrátit do svých domovů. Že ukrajinské děti nemohou hrát tenis. Co je spravedlivého na tom, že Ukrajinci umírají," reagoval Stachovskij na slova Rafaela Nadala, který se naopak ve sporu o start na Wimbledonu Rusů zastal.

Reklama

Sdílejte článek
  Přerušeno Martincová - Ka. Plíšková Přerušeno konec
20220628T22 : 15:00+0200
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová
Ka. Plíšková
Eurosport Veselý - Davidovich dnes 13 : 30
20220629T13 : 30:00+0200
Veselý vs. Davidovich
Veselý vs. Davidovich
Veselý
Davidovich
Eurosport Bouzková - Liová dnes 14 : 00
20220629T14 : 00:00+0200
Bouzková vs. Liová
Bouzková vs. Liová
Bouzková
Liová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •