Hlavní obsah

Zmar a bída české šampionky. Plíšková sbírá jen porážky, pro soupeřky je snadnou kořistí

4. 1. 2023 19:47

Čtvrtfinále na loňském US Open. To byl poslední slušný výsledek bývalé světové jedničky Karolíny Plíškové. Od té doby do konce roku 2022 nevyhrála dva zápasy po sobě, v posledních pěti nedosáhla na vítězství vůbec, navíc v nich nezískala ani set. A nový rok na tom nic nezměnil, jednatřicetiletá tenistka ho začala debaklem na turnaji v Adelaide s Ostapenkovou, na kterou uhrála pouhé tři gamy.

Foto: Profimedia.cz

Karolína Plíšková marně hledá ztracenou formuFoto: Profimedia.cz

Článek

V červenci ukončila Karolína Plíšková spolupráci s trenérem Saschou Bajinem s cílem znovu nastartovat vadnoucí kariéru. "Rozhodli jsme se udělat změnu, další nový impulz. Cítili jsme, že má hra už se výrazně neposouvá. Bohužel, všechno má své limity a všechno jednou končí," uvedla dvojnásobná grandslamová finalistka.

Nastartovat lounskou rodačku měl wimbledonský vítěz ve smíšené čtyřhře z roku 2001 Leoš Frýdl. "Je to pro mě výzva a zároveň velká zodpovědnost. Naším primárním cílem bude získat zpátky ztracenou herní i psychickou pohodu. Určitě nebudu chtít zasahovat do Karolínina tenisu, její styl je úspěšný, byla díky němu i světovou jedničkou. Zaměříme se ale na pár konkrétních prvků a máme samozřejmě stále ty nejvyšší cíle," prohlásil bývalý čtrnáctý deblista světa.

A zdálo se, že tah zabral. Plíšková se probila na silně obsazeném turnaji v Torontu až do semifinále, formu potvrdila i na již zmiňovaném US Open postupem mezi posledních osm. Tím však pozitiva skončila. Do konce roku již zaznamenala pouhé dvě výhry oproti sedmi porážkám. Důsledek? Frýdl se pakoval a na jeho místo se znovu vrátil Sascha Bajin.

Od roku 2014 tak Karolína Plíšková vyměnila trenéra již podesáté. „Vracím se, protože věřím, že můžu svými postřehy Karolíně pomoct. Její hra se po zranění ruky postupně zlepšovala a v mých očích dokázala, že se stále může měřit s těmi nejlepšími na světě. Na tyto výkony budeme chtít navázat, a proto jsme se rozhodli naše spojení obnovit," řekl Bajin.

První zkouškou obnovená spolupráce zatím neprošla. Jednatřicátá hráčka světa schytala v úvodním kole turnaje v Adelaide od Ostapenkové 1:6, 3:6. Plíšková tak prohrála osmé  z posledních deseti utkání.

Výsledky Karolíny Plíškové od US Open
TURNAJFÁZEVÝSLEDEKSOUPEŘ
Tokio2. kolo0:6, 6:7Martičová (Chor.)
Ostrava1. kolo0:6, 6:7Parksová (USA)
San Diego2. kolo3:6, 2:6Vekičová (Chor.)
Guadalajara1. kolo6:7, 2:6Rybakinová (Kaz.)
BJK Cupskupina4:6, 1:6Linettová (Pol.)
BJK Cupskupina2:6, 6:7Bencicová (Švýc.)
Adelaide1. kolo1:6, 3:6Ostapenková (Lot.)

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •