Baumrtová postoupila na ME do semifinále znakařské stovky

Glasgow

Simona Baumrtová postoupila na plaveckém mistrovství Evropy v Glasgow do odpoledního semifinále znakařské stovky. V rozplavbách skončila šestadvacetiletá česká rekordmanka časem 1:00,29 na desátém místě.

Česká závodnice Simona Baumrtová na ME v Glasgow

Pod minutovou hranici se dostaly tři znakařky, nejrychlejší byla Italka Margherita Panzieraová (59,86). Další česká plavkyně Anika Apostalon obsadila 29. pozici, postup jí unikl o sekundu.

Baumrtová už má za sebou v Glasgow znakařskou padesátku, na které v rozplavbách vylepšila národní rekord. V nedělním finále jí ale na startovním bloku uklouzla noha a místo boje o medaili doplavala sedmá.

Jan Šefl na motýlkářské padesátce nezaútočil na český rekord Michala Rubáčka, který ho před devíti lety posunul na 23,70. Šefl dohmátl v čase 24,34 a za postupem do semifinále zaostal o šest desetin. V rozplavbách skončil na 39. místě, Petr Novák byl osmačtyřicátý.