Hlavní obsah

Bursa zaplaval český rekord v polohovém závodě na 200 metrů

1:13
1:13

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Aktualizováno

Jakub Bursa na mistrovství Evropy v krátkém bazénu zaplaval český rekord v polohovém závodě na 200 metrů. Vlastní národní maximum z loňského roku zlepšil o 64 setin sekundy na 1:54,79 minuty a v rozplavbách se zařadil na páté místo. V této disciplíně, která je pro něj doplňkovou, postoupil do semifinále i Jan Čejka. Bronzový medailista ze znakařské dvoustovky si zlepšil osobní maximum o 1,62 sekundy na 1:55,83 a zařadil se na desáté místo.

Foto: Insidefoto / Alamy, Profimedia.cz

Plavec Jakub Bursa

Článek

Životní výkon v polohovém závodě na 200 metrů předvedl i třetí český reprezentant Michal Judickij. Poprvé v kariéře se dostal pod dvě minuty a výkonem 1:59,22 minuty obsadil 28. příčku.

V dnešních rozplavbách budou na šampionátu v polském Lublinu závodit ještě další tři čeští plavci. Barboru Janíčkovou a Darynu Nabojčenko čeká kraulařská stovka, mezi muži se v téže disciplíně představí teprve sedmnáctiletý Jan Foltýn.