Franta zaplaval na ME český rekord a postoupil do semifinále, Závadová jde také dál

Plavec Tomáš Franta překonal na mistrovství Evropy v Glasgow v závodu na 100 metrů znak časem 54,65 sekundy vlastní český rekord a postoupil do semifinále. Dvacetiletý rodák z Mostu ubral 23 setin ze svého výkonu na předloňském juniorském kontinentálním šampionátu.

Plavec Tomáš Franta překonal na mistrovství Evropy v Glasgow v závodu na 100 metrů znak časem 54,65 sekundy vlastní český rekord a postoupil do semifinále.

Franta obsadil v páté rozplavbě páté místo, celkově byl dvanáctý. Rozplavby ovládla trojice ruských znakařů v čele s Jevgenijem Rylovem, který dosáhl času 52,91.

Talentovaný český reprezentant si spravil chuť po sobotním vystoupení na poloviční trati, na které skončil na 39. místě. Starý rekord (54,88) zaplaval ještě jako junior v maďarském Hódmezövásárhely.

Do semifinále postoupila i Barbora Závadová na trati 200 metrů motýlek. Časem 2:12,61 byla v rozplavbách patnáctá, za svým českým rekordem zaostala o 52 setin.

V závodu na 200 metrů prsa skončil devatenáctiletý Filip Chrápavý na 25. příčce.