Juniorské kajakářky získaly na domácím ME zlato v hlídkách

První českou medaili na mistrovství Evropy mladých vodních slalomářů v Českých Budějovicích vybojovaly juniorské kajakářky, které vyhrály dnešní závod hlídek. Trojice Klára Kneblová, Kateřina Švehlová a Olga Samková porazily druhé Německo o téměř osm sekund.

Ilustrační foto.

V dalších třech kategoriích domácí týmy na cenný kov nedosáhly. Nejblíže byly kajakářky do 23 let, jež skončily čtvrté. Junioři byli osmí, kajakáři do 23 let s dvěma neprojetými brankami třináctí.

Evropský šampionát těchto věkových kategorií se koná v Česku poprvé v historii. Loni ve slovinském Solkanu byli Češi suverénně nejúspěšnější výpravou s deseti zlatými a celkově 15 medailemi. O cenné kovy v individuálních závodech se bude v areálu Lídy Polesné bojovat o víkendu.

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Českých Budějovicích: