Nejlepším sportovcem Balkánu je rumunský plavec Popovici, předčil i Djokoviče

Anketu o nejlepšího sportovce balkánských zemí vyhrál rumunský plavec David Popovici. V hlasování deseti národních tiskových agentur předčil i wimbledonského vítěze Novaka Djokoviče. Srbský tenista je sedminásobným vítězem ankety.

Rumunský plavec David Popovici na MS v Melbourne.

Tentokrát ale dostal přednost osmnáctiletý Popovici, který na mistrovství Evropy i světa vyhrál závody na 100 a 200 metrů volný způsob. Na stovce navíc překonal světový rekord a na juniorských šampionátech získal sedm zlatých medailí. Dostal se i do elitní desítky v anketě o nejlepšího sportovce Evropy.

Na třetím místě skončil chorvatský fotbalista Luka Modrič, který jako kapitán dovedl reprezentaci k bronzovým medailím z mistrovství světa v Kataru a s Realem Madrid vyhrál Ligu mistrů.