Plavci byli v Budapešti poslední, závod vyhrála jen Štěpánková

Oslabená výprava českých plavců obsadila na Poháru čtyř národů v Budapešti poslední místo. Vyhráli domácí Maďaři v čele s hvězdami Katinkou Hosszúovou a Kristófem Milákem před Polskem a Rakouskem. O jediné dílčí vítězství se postarala sedmnáctiletá pardubická prsařka Lýdie Štěpánková, která v novém dorosteneckém rekordu 31,40 sekundy vyhrála padesátku a na dvoustovce dohmátla druhá.

Lýdie Štěpánková na archivním snímku.

Český výběr neodjel do Budapešti v plné síle, chyběli především znakaři Tomáš Franta a Simona Kubová, nebo kraulařka Barbora Seemanová. Reprezentanti vybojovali šest pódiových umístění: Anna Kolářová byla třetí na kraulové i motýlkářské padesátce, další třetí místa přidali nejlepší český plavec posledních let Jan Micka na patnáctistovce a Sebastian Luňák na 200 metrů motýlek.

Těsně pod stupni vítězů skončili Jan Šefl, Tomáš Ludvík a Roman Procházka. Šefl atakoval nejlepší trojku na 50 metrů motýlek a Ludvík na 200 metrů znak. Procházka na kraulové padesátce zaplaval osobní rekord.