Plavec Bursa má z ME juniorů stříbro z dlouhé polohovky

Plavec Jakub Bursa získal na závěr mistrovství Evropy juniorů v Římě stříbro v polohovém závodě na 400 metrů. Osmnáctiletý plavec Slavie Liberec si ve finále časem 4:19,20 výrazně vylepšil osobní rekord a nestačil pouze na Němce Cedrica Büssinga, na kterého ztratil téměř dvě sekundy. Ještě na poslední obrátce Bursa vedl, ale v závěrečné padesátce nestačil na Büssingův finiš.

Ilustrační foto.

Bursa útočil na medaili už v krátké polohovce, v níž v semifinále překonal český seniorský rekord, ale nakonec skončil pátý. Také dnes nebyl daleko od překonání národního maxima, za výkonem Pavla Janečka zaostal o necelou sekundu.

Čeští plavci už v Římě získali dva bronzy zásluhou Davida Koutného (400 m volný způsob) a Daniela Gracíka (50 m motýlek). Koutný dnes na kraulařské osmistovce obsadil osmé místo stejně jako Jana Přibylová na prsařské stovce.