Plavkyně Seemanová uzavřela ME sedmým místem na 100 metrů volný způsob

Budapešť/Praha

Plavkyně Barbora Seemanová skončila na mistrovství Evropy v Budapešti sedmá v závodě na 100 metrů volný způsob. V polovině finálového závodu obracela jako třetí, ale v závěru na nejlepší nestačila a výkonem 53,74 sekundy zaostala o šest setin za svým českým rekordem ze semifinále. Vyhrála Nizozemka Femke Heemskerková v čase 53,05 sekundy.

Plavkyně Barbora Seemanová na evropském šampionátu v Budapešti.

Seemanová další finálovou účastí zakončila šampionát, který ve čtvrtek ozdobila evropským titulem na dvoustovce, která je její hlavní tratí. Vlastní české rekordy překonala na všech distancích. Na padesátce byla osmá a dnes na stovce sedmá. Od bronzové Anny Hopkinové z Británie ji dělily více než tři desetiny.

V semifinále na 100 metrů motýlek neuspěl Jan Šefl, který výkonem 52,36 sekundy obsadil šestnáctou příčku. Byl o patnáct setin pomalejší než v dopoledních rozplavbách. Za vlastním českým rekordem, kterým se v dubnu v Šamoríně kvalifikoval na olympiádu, zaostal o 32 setin.

Teprve šestnáctiletá Italka Benedetta Pilatová překonala už v semifinále na 50 metrů prsa světový rekord. Výkonem 29,30 vylepšila o desetinu sekundy výkon olympijské vítězky Lilly Kingové a postarala se o třetí světové historické maximum na šampionátu v Budapešti.