Polohová štafeta plavkyň skončila na ME čtvrtá, Chocová osmá

Londýn

Česká plavecká polohová štafeta ve složení Simona Baumrtová, Martina Moravčíková, Lucie Svěcená, Anna Kolářová skončila na mistrovství Evropy v Londýně čtvrtá v závodě na 4x100 metrů a vyrovnala dosud nejlepší výsledek Jana Micky. Petra Chocová obsadila v závěrečný den šampionátu ve finále závodu na 50 m prsa poslední osmé místo.

Simona Baumrtová, Martina Moravčíková, Lucie Svěcená a Anna Kolářová o polohové štafetě na MEVideo: Sport.cz

Česká čtveřice zaostala časem 4:02,73 za třetími Finkami o 1,24 sekundy, na suverénní Británii ztratila více než čtyři sekundy. Čtvrtou příčku obsadil také Micka na kraulařské osmistovce.

Po prvním znakařském úseku předávala Baumrtová na páté pozici, ale se svým výkonem nebyla spokojená. "Mrzí mě to a myslím si, že štafetu jsem nám prohrála já. Šla jsem do toho, dala do toho maximum, ale proti holkám to byl nejslabší výkon," uvedla v tiskové zprávě svazu Baumrtová.

Devětadvacetiletá Chocová ve svém prvním londýnském finále zaznamenala na prsařské padesátce nejhorší čas, rychlejší byla v rozplavbě i semifinále. Kontinentální šampionka na této trati z roku 2012 zaostala časem 31,63 za vítěznou úřadující mistryní světa Jennie Johanssonovou ze Švédska o více než osm desetin.

"Šla jsem na start a nebyla vůbec nervózní. Možná to tam taky trošku chybělo. Nevyšlo to, ale finále mi nikdo nevezme," uvedla Chocová. "Jsem ráda, že to mám za sebou a hlavně teď musíme trénovat na stovku a padesátka půjde trochu stranou," dodala s tím, že se chce pokusit splnit olympijský limit na dvojnásobné trati.

V mužském polohovém závodu na 400 metrů unikl postup do finále Pavlu Janečkovi, který obsadil v rozplavbách dvanácté místo. Od účasti v bojích o medaile ho dělila více než sekunda.