Seemanová i Gracík byli v motýlkářských rozplavbách na MS ve čtvrté desítce

Barbora Seemanová i Daniel Gracík skončili v motýlkářských rozplavbách na plaveckém mistrovství světa ve čtvrté desítce. K postupu do semifinále tak měli v japonské Fukuoce daleko.

Česká reprezentantka v plavání Barbora Seemanová.

Oba čeští plavci, kteří startovali v dnešním dopoledním programu, zůstali zhruba šest desetin od svého osobního rekordu. Kraulařka Seemanová v závodě na 50 metrů motýlek, což je její doplňková disciplína, obsadila 32. příčku za 27,02 sekundy. I letos už plavala rychleji. Sezonní maximum nepředvedl ani Gracík, jenž na sto metrů motýlek skončil sedmatřicátý výkonem 53,13.

Dnešní finálový blok, který začne ve 13:00 SELČ, tak bude bez českých reprezentantů. Nejlepším českým výsledkem na MS v Japonsku zůstává devátá příčka Seemanové z kraulařské dvoustovky. Další dvě semifinále přidala zkušená znakařka Simona Kubová.