Wellbrock má na MS čtvrtou medaili, druhou zlatou

Olympijský šampion Florian Wellbrock z Německa získal titul mistra světa v dálkovém plavání na 5 km a na šampionátu v Budapešti vybojoval už druhé zlato. Závod žen vyhrála po těsném souboji v závěru obhájkyně titulu a olympijská vítězka Ana Marcela Cunhaová z Brazílie, česká reprezentantka Lenka Štěrbová doplavala na 19. místě. Ondřej Zach obsadil mezi muži v jezeře Lupa 24. místo, Matěj Kozubek skončil na 32. příčce.

Florian Wellbrock si plave pro zlato na pětikilometrové trati.

Wellbrock vítězstvím navázal na nedělní závod smíšených družstev, v němž pomohl německému týmu k triumfu. Celkem už má z Maďarska čtyři cenné kovy, minulý týden v bazénových disciplínách získal stříbro na kraulařské osmistovce a bronz na 1500 metrů. Pátou medaili může přidat ve středu na trati 10 km, na níž triumfoval vloni v Tokiu.

Pro druhé místo si dnes s odstupem 3,9 sekundy doplaval mistr světa na 1500 metrů Gregorio Paltrinieri z Itálie, bronz získal Wellbrockův tréninkový kolega Mychajlo Romančuk z Ukrajiny. Zach za vítězem zaostal o 3:40,10 minuty, Kozubek ztratil více než pět a půl minuty.

Cunhaová porazila ve finiši o pouhých devět desetin sekundy Francouzku Aurélii Müllerovou. Třetí skončila s odstupem dvou sekund Italka Giulia Gabrielleschiová. Štěrbová ztratila zhruba tři minuty.