Perušič se Schweinerem postoupili na finále Pro Tour do čtvrtfinále

Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner v závěrečném utkání ve skupině finálového turnaje Pro Tour v Dauhá zdolali Poláky Bartosze Losiaka s Michalem Brylem po skreči soupeře ve druhém setu za stavu 21:17, 5:2 a postoupili do čtvrtfinále. V něm se večer od 19:00 SEČ utkají se Švédy Davidem Ahmanem a Jonatanem Hellvigem v repríze říjnového finále MS v Mexiku.

Čerství mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner.

Vedení se od počátku přelévalo na obě strany, Čechy brzdila zkažená podání. Vyrovnaný stav zlomily za stavu 15:15 dva Schweinerovy bloky, set ukončily dvě nevynucené chyby Poláků. Hned zkraje druhé sady přidal Schweiner další tři bloky v řadě, poté si bronzoví medailisté z letošního MS vzali oddechový čas a vzápětí duel skrečovali.

„Mrzí nás, že jsme vyhráli tímto způsobem, protože Poláci jsou naši dobří kamarádi, často spolu trénujeme. Zároveň máme radost z postupu ze skupiny, protože naše výkony tady nebyly úplně ideální a až do posledního zápasu jsme se o postup museli bát,“ řekl ČTK Perušič.

Perušič se Schweinerem si ve skupině připsali dvě výhry a dvě porážky a díky lepšímu bodovému poměru sesadili Poláky z postupové třetí příčky. Světové trojky startují ve finále seriálu počtvrté, jejich maximem je stříbro z předloňska z Cagliari.

Finálový turnaj Pro Tour v plážovém volejbalu v Dauhá:
Muži:
Skupina A:
Perušič, Schweiner (4-ČR) - Bryl, Losiak (10-Pol.) 2:0 (17, 5:2 skreč).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.