Článek
Červená bezchybnou střelbu podpořila spolehlivým běžeckým výkonem a na 7,5 km dlouhé trati se před ni dostaly jen vítězná Francouzka Balletová-Bazová a druhá Němka Gauppová.
Je to nejlepší výsledek dvacetileté závodnice v mládežnickém seriálu. V průběžném pořadí soutěže se dostala na 9. místo, z Češek je nejvýš.
Devatenáctiletý Bouška skončil 51. ve vytrvalostním závodě, ve sprintu ale zazářil. Přes dvě chyby vestoje, před sebe pustil jen Francouze Carliera a Itala Leitgeba. Skvěle mu vyšel finiš, z devátého místa letěl na třetí příčku.
Bouškovi zdatně sekundoval David Eliáš, kterému po stojce ještě patřilo třetí místo. V závěru vybojoval alespoň šestou příčku. V pořadí IBU Junior Cupu zůstává čtvrtý coby nejlepší Čech.









