Krčmář ve sprintu dvanáctý, body bral i Štvrtecký a poprvé v životě také Karlík

Nové Město na Moravě

Všech pět českých biatlonistů postoupilo při závodě Světového poháru biatlonistů na 10 km do sobotní stíhačky. Tři z nich dosáhli na body a nejlépe se umístil Michal Krčmář na 12. příčce. Jako jediný z reprezentačního kvinteta měl čistou střelbu. Pro Jakuba Štvrteckého je ale 29. místo letošním maximem a Mikuláš Karlík bere sedm bodů za 34. pozici v cíli vůbec poprvé v kariéře. Vstupenkou na stupně vítězů byla nula na střelnici, z vítězství se těší Francouz Quentin Fillon Maillet. Lídr SP Johannes Thingnes Boe po dvou chybách při ležce skončil devátý.

Michal Krčmář při sprintu mužů v Novém Městě.

Krčmáře mohl těšit čtvrtý nejlepší individuální výsledek během letošní zimy. Navázal na dobrou formu z nedělní stíhačky při předchozím novoměstském pohárovém dílu, kdy se rovněž blýskl čistou střelbou a posunem o 25 míst.

Také ve včerejším sprintu si rozuměl s malorážkou a sestřelil všechny terče. „Bylo to děsně vyrovnané, na tvrdém podkladu se přes dvacet lidí srovnalo do minuty. Navíc na střelnici se pálilo hodně rychle, mně chyběly maličké detaily do elitní desítky," připustil Krčmář.

Štvrtecký startoval s číslem jedna a přijel úplně první na střelnici, kde na ležce udělal chybu. Pak už ale dobře běžel a čistě střílel, což mu pomohlo k solidnímu umístění. Jen pět příček za ním skončil junior Karlík, startující teprve potřetí v závodě SP. Běžecky byl z české pětice nejrychlejší, o ještě lepší výsledek se připravil dvěma nepřesnostmi při položce vstoje.

Ondřej Moravec obsadil se třemi chybami 59. místo a těsně se ještě vešel do stíhacího závodu, který pro něj bude posledním individuálním kláním v kariéře. „Není to zrovna dobré, ale nenechám si kazit náladu při loučení. Běžecky to byl asi nejlepší výkon v roce 2021, ale na stojce jsem chtěl až moc nulu a nechal tam dva terče," vykládal.

Minulý novoměstský sprint vyhrál Francouz Desthieux, teď na něj navázal krajan Fillon Maillet, jenž dokázal předčít i běžecky výtečné Nory. Nejlepší z nich byl Tarjei Boe, ale v cíli pátý Lägreid dotírá na jeho mladšího sourozence Johannese Thingnese v bitvě o velký křišťálový glóbus čím dál víc.