Senzační vítěz sprintu je z Francie, Krčmář byl z třicátého místa rozčarovaný

Dva roky čekala Francie na individuální vítězství při Světovém poháru biatlonistů. Při sprintu v Soldier Hollow se o něj senzačně postaral Eric Perrot. Dalším překvapením na stupních vítězů byl Nor Johan-Olav Bottn, vedoucí závodník IBU Cupu předčil všechny slavnější krajany. Českým mužům se nedařilo, nejlepší z nich Michal Krčmář obsadil až třicáté místo.

Francouz Eric Perrot slaví triumf ve sprintu v  Soldier Hollow.

Nečekaným reprezentačním trumfem se přitom mohl stát Jakub Štvrtecký, který závod rozběhl výborně, ležku dal čistě a na mezičasech atakoval elitní desítku. Jenže při stojce odkládal rány, přesto dvě poslal mimo terč. „Už jsem byl bez síly a těžko jsem tam lovil každý výstřel. Trať byla děsně těžká, jak do ní svítilo slunce, tak se dost bořila,“ líčil v cíli 33. biatlonista, jenž tak pobral alespoň pár bodů do celkové klasifikace.

Jen o sedm vteřin rychlejší byl krajan Krčmář, který se přitom dopustil jediné chyby na střelnici. „Jsem rozčarovaný, na lyžích se mi to vůbec nesešlo. Sáhli jsme po jiných než při páteční štafetě a bylo to špatně, doslova jsem všechno tlačil před sebou,“ vykládal.

Vedle něj a Štvrteckého se z reprezentačního kvinteta do nedělní stíhačky kvalifikoval ještě ze 60. místa Vítězslav Hornig. „Konečně se mi povedlo vynulovat sprint. Jsem rád za možnost závodit i další den,“ uvažoval.

Francouzi, kteří se za celou sezonu nedostali vůbec na stupně vítězů, obsadili v sobotním zámořském odpoledni dvě nejvyšší příčky. Perrot vytěžil ze dvou nul na střelnici maximum. O necelé čtyři vteřiny předčil krajana Jacquelina, který byl nejrychlejší na lyžích.

Sprint v dějišti ZOH 2002 se pak vůbec nepovedl lídrovi SP. Norský fenomén Johannes Thingnes Bö se na obou položkách dopustil dvou chyb, což znamenalo celkem 600 metrů navíc a v cíli až 17. místo. Jeho starší bratr Tarjei se mu přiblížil na rozdíl 47 bodů.