Stupně vítězů po stíhačce obsadili Norové, všichni tři Češi dosáhli na body

Král je zpátky na trůnu. Johannes Thingnes Bö vyhrál při Světovém poháru biatlonistů ve švýcarském Lenzerheide stíhací závod a dostal se do celkového vedení v seriálu. Stupně vítězů byly kompletně norské. Celé české trio bralo body, nejvíc Michal Krčmář za 26. místo v cíli a kvalifikoval se tak i do nedělního masáku.

Johannes Thingnes Bö na archivním snímku

Jakubovi Štvrteckému nula na úvodní ležce pomohla na 26. místo, naopak Krčmář udělal dvě chyby, musel objet 300 metrů na trestném kole a propadl se na 35. příčku. Těsně za ním figuroval Jonáš Mareček.

Do čela se brzy dostal J. Bö, neboť vítěz sprintu Doll okamžitě první ranou chyboval a celkově byl na trestném kole sedmkrát. Cílem projel až sedmnáctý. Stíhačku ze začátku naprosto ovládali Norové s Němci, v polovině závodu bylo obsazení elitní desítky záležitostí biatlonistů pouze z těchto dvou zemí.

Z české sestavy při druhé položce vleže chyboval dvakrát Štvrtecký, což byl pro něj pád o deset míst dolů, na úroveň Marečka. Krčmáře naopak nula posunula na 27. příčku, ale už se ztrátou více než dvou minut na J. Böa. K němu se třetí čistou střelbou dotáhl krajan Lägreid.

Krčmář netrefil terč hned první ranou vstoje a při návratu z trestného kola byl šestadvacátý. Tohle umístění už udržel. „Je to se mnou pořád dokola. Jedničky na střelnici mi komplikují situaci, potřeboval bych to nějak poladit,“ mínil Krčmář. Na hraně bodované čtyřicítky se pohybovali Štvrtecký s Marečkem a také tak dojeli, nakonec nepatrná odměna v podobě bodů pro oba přišla.

Závěrečná střelba určila, že obsazení stupňů vítězů bude čistě norské. J. Bö se 76. prvenstvím v kariéře ujal i celkového vedení v SP. Na pódium ho doprovodili Strömsheim, jenž se nejlepším běžeckým časem zlepšil deset míst a užil si v cíli medailovou pozici poprvé v kariéře, a také nejlepší střelec stíhačky Lägreid. V průběžném pořadí seriálu patří Norům prvních pět míst.