Fernstädtová dojela na SP v Altenbergu devátá, v ME byla šestá

Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila v závodě Světového poháru v Altenbergu deváté místo. V redukovaném pořadí mistrovství skončila česká reprezentantka na šesté příčce. Stejně jako před týdnem vyhrála na domácí trati Němka Tina Hermannová a třetím vítězstvím v sezoně si upevnila průběžné vedení. Na druhé příčce dojela Rakušanka Janine Flocková, třetí byla Němka Susanne Kreherová.

Skeletonistka Anna Fernstädtová v akci během Světového poháru.

Fernstädtové nevyšla první jízda, po které jí vinou až 17. startovního času patřila 11. příčka. Ve druhém kole však výrazně zrychlila a polepšila si na devátou příčku. Od Hermannové ji dělilo 1,62 sekundy, od pódia sekunda. Pro šestadvacetiletou českou závodnici jde o třetí nejlepší výsledek v sezoně. Lepší umístění zaznamenala před týdnem sedmým místem v Altenbergu a v listopadu čtvrtou příčkou ve Whistleru.

"Jde to dobrým směrem, jen škoda první jízdy, kde jsem udělala chybu ve čtyřce, to bylo trochu blbé. Ale ve druhé jsem se zlepšila a jsem ráda, že to vyšlo v mistrovství Evropy do šestky," řekla Fernstädtová v nahrávce pro média.

V závodě mistrovství Evropy si Fernstädtová v pátek vyjela osobní maximum, když vylepšila sedmou pozici z šampionátu v roce 2021. V průběžném pořadí Světového poháru je dva závody před koncem sedmá.