Fernstädtová obsadila na Světovém poháru ve Winterbergu 17. místo

Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila na Světovém poháru ve Winterbergu 17. místo, což je pro ni třetí nejhorší výsledek v olympijské sezoně. První závod roku 2022 vyhrála na německé dráze Kimberley Bosová z Nizozemska, jež si před závěrečným dílem seriálu ve Svatém Mořici upevnila vedení v průběžném hodnocení.

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová na archivním snímku

Fernstädtová figurovala po první jízdě na 16. místě, po druhém kole si o příčku pohoršila, přestože zajela lepší čas. Právě na zdejší neoblíbené dráze zaznamenala česká reprezentantka nejhorší výsledek sezony, při první zastávce SP ve Winterbergu začátkem prosince byla dvacátá. Pak sice v Altenbergu vybojovala osmé místo, nejlepší v sezoně, rok 2021 ale uzavřela na silvestra 18. místem v Siguldě.

Bosová vedla už po 1. kole a druhé vítězství v sezoně uhájila před Jacqueline Löllingovou z Německa a Ruskou Jelenou Nikitinovou i po finále, v němž měla až devátý čas. V průběžném pořadí vede týden před koncem SP o 68 bodů před Nikitinovou, která se posunula na druhou příčku. Fernstädtová, pátá žena celkového pořadí SP z minulé sezony, zůstala šestnáctá.