Taubitzová počtvrté ovládla Světový pohár v jízdě na saních

Německá sáňkařka Julia Taubitzová ovládla potřetí za sebou a celkově počtvrté Světový pohár. V lotyšské Siguldě dnes obsadila třetí místo, čímž vyrovnala svůj nejhorší výsledek v sezoně. Dva závody před koncem má ale nedostižný náskok 223 bodů.

Julia Taubitzová z Německa po závodě v lotyšské Siguldě.

Pro první vítězství v ročníku si dojela její krajanka Anna Berreiterová, která je v průběžném pořadí druhá. Taubitzová v této sezoně vyhrála polovinu z dosavadních deseti závodů.

Pětinásobná mistryně světa prodloužila nadvládu německých sáňkařek ve Světovém poháru, kterému kralují nepřetržitě od roku 1999.

České reprezentantky Anna Čežíková a Lucie Jansová, které absolvovaly jen tři individuální závody, figurují na 40. a 41. místě.