Bank si ve slalomu nepolepšil, stačilo to ale na nejvyšší umístění v sezóně

Mezi brankami nezazářil, přesto si ve slalomové části superkombinace Ondřej Bank nepohoršil. Český lyžař skončil v pokračování SP ve Wengenu osmý. Na stejném místě byl už po sjezdařské polovině. V tomto ročníku seriálu ještě nebyl v žádném závodě výše, maximem bylo 17. místo v obřím slalomu v Alta Badii. Za stupni ve své v minulosti nejsilnější disciplíně zaostal sedm desetin sekundy. První pozici ve slalomu uhájil domácí Carlo Janka.

Švýcar Carlo Janka ve slalomu na cestě k superkombinačnímu triumfu ve Wengenu.

Bank do sjezdu, který zkrátili kvůli větru, po slibných výsledcích v trénincích startoval s číslem deset. V cíli byl klasifikován na průběžném třetím místě. Netvářil se nijak nadšeně, ale po polovině soutěže se udržel v elitní desítce.

Dlouho to vypadalo, že bude sedmý, ale dostal se před něj nakonec i Švýcar Gisin, který musel jet opakovaně, protože při prvním pokusu ho zastavili, neboť jeho krajan Weber upadl a mohl by překážet.

Na vedoucího Švýcara Janku Bank ztrácel 1,39 s. Přes současné zaměření spíše na rychlostní disciplíny měl český lyžař šanci na posun vpřed, na těžké trati nakonec alespoň udržel postavení z první jízdy, když mu pomohly nezdary některých soupeřů. Ve slalomářské části se nakonec zařadil na desáté místo. V kariéře má i nadále ve SP jediné umístění na stupních - v listopadu roku 2007 v Beaver Creeku byl v kombinaci třetí.

Čtyřiatřicetiletý matador dnes byl o příčku horší než loni na ZOH v Soči, kde nevyužil ještě slibnější pozici po sjezdu, v němž tehdy skončil druhý.

Janka sesadil Francouze

Janka coby nejlepší ze sjezdu vyjel mezi slalomové tyče poslední z elitní třicítky a překonal dlouho vedoucího Francouze Victora Muffata-Jeandeta. Třetí skončil Chorvat Ivica Kostelič. Janka vyhrál závod seriálu po čtyřech letech, ve Wengenu už potřetí v kariéře.

Na body dosáhl 28. Kryštof Krýzl. Za třicítkou zůstal Martin Vráblík (31.), Ondřej Berndt nedokončil slalom. Seriál nadále vede rakouský obhájce trofeje Marcel Hirscher o 212 bodů před Norem Kjetilem Jansrudem, jenž po 3. místě ve sjezdu slalom nedokončil a nevyužil šanci něco ze ztráty na lídra ukrojit.