Hlavní obsah

Olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa skončil na policii. Musí k soudu kvůli držení drog

Aktualizováno

Bývalý vynikající sjezdař Bode Miller skončil na policii po zadržení ve státu Idaho kvůli dvěma drogovým deliktům. Osmačtyřicetiletý olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa se dopustil přestupku na dálnici a hlídka následně zjistila, že jeho přítel měl ve voze malé množství konopí a dýmku a Miller halucinogenní houby. Po zaplacení kauce 5000 dolarů je americký bouřlivák na svobodě, ale 29. června se má podle informací médií dostavit k soudu. Vinu popírá.

Foto: Brennan Linsley, ČTK/AP

Někdejší vynikající americký lyžař Bode Miller skončil na policii.

Článek

Podle televizní stanice ABC zadrželi policisté Millera již 6. června ve státě Idaho. Zastavili ho poté, co překročil povolenou rychlost při předjíždění, za což dostal pokutu a zaplatil ji.

Další provinění odmítá. „Plně jsme s policií spolupracovali. Kamarád měl malé množství konopí a dýmku, o čemž jsem neměl ponětí. Doufám, že obvinění z přestupků budou po přezkoumání faktů stažena,“ napsal americký lyžař na sociálních sítích.Stát Idaho má jedny z nejpřísnějších zákonů týkajících se drog v USA.

Během lyžařské kariéry Miller vybojoval zlato na hrách ve Vancouveru v roce 2010 v superkombinaci, má také tři olympijská stříbra a dva bronzy. Na MS vyhrál čtyři závody v letech 2003 a 2005. Křišťálové glóby za celkové prvenství ve Světovém poháru získal dva, dílčích vítězství v SP má 33. S vrcholovým lyžováním skončil na podzim roku 2017.

Související témata: