Sdruženáři Daněk a Pažout bodovali v Seefeldu, vítězný návrat slavil Riiber

Čeští sdruženáři Lukáš Daněk a Ondřej Pažout bodovali v závodu Světového poháru v Seefeldu na 28. a 29. místě. Tomáš Portyk doběhl v Rakousku těsně za body na 31. příčce. Vítězně se po zdravotní pauze vrátil suverén posledních let Jarl Magnus Riiber z Norska.

Nor Jarl Magnus Riiber v Seefeldu.

Sdruženáři odstartovali do úvodního závodu minisérie Seefeld-Triple podle pořadí skokanského provizorního kola ze čtvrtka, protože dnes je na můstek nepustil silný vítr. Pažout vyběhl na trať dlouhou 7,5 km z desátého místa a ačkoliv v běžecké části výrazně ztrácel, nakonec získal premiérové body v sezoně. V závěru ho o čtyři desetiny předstihl i reprezentační kolega Daněk, jenž startoval ze 34. pozice.

Portyk zůstal na 31. místě, které mu patřilo už na startu. Od bodovaných pozic ho dělilo necelých pět sekund. Čtvrtý český reprezentant Jan Vytrval obsadil 52. místo.

Obhájce křišťálového glóbu Riiber se v Seefeldu představil po více než měsíční pauze, kterou si před olympijskými hrami dopřál kvůli problémům se zády. Při prvním startu v novém roce vyhrál s náskokem 25,4 sekundy před Vinzenzem Geigerem z Německa. Třetí doběhl domácí Johannes Lamparter, jenž se v době Riiberovy nepřítomnosti ujal díky třem výhrám a jednomu druhému místu vedení v průběžném pořadí SP.

Čtyřiadvacetiletý Riiber navázal dnešním triumfem na výhru ze svého posledního prosincového startu v Ramsau a udržel si v SP stoprocentní bilanci. Zvítězil i v osmém závodu sezony, do něhož nastoupil, a snížil na druhém místě pořadí ztrátu na Lampartera na 80 bodů.