Čeští skokani na lyžích skončili v soutěži smíšených týmů jedenáctí, slaví Německo

Skokani na lyžích Karolína Indráčková, Radek Rýdl, Klára Ulrichová a Roman Koudelka obsadili na mistrovství světa v klasickém lyžování 11. místo. Soutěž smíšených týmů v Planici vyhrálo Německo před Norskem a domácím Slovinskem.

Roman Koudelka na archivním snímku

Čeští reprezentanti měli v patnáctičlenném startovním poli ve větrných podmínkách k postupu do finálové osmičky daleko. Všichni čtyři předvedli vyrovnané výkony, nejlépe bodově ohodnocený byl 85,5 m dlouhý pokus Ulrichové. Indráčková a Koudelka skočili o půl metru méně, Rýdl zapsal 83,5, muži ale startovali z nižšího nájezdového okna.

Němečtí skokani, které reprezentovali čerstvá mistryně světa Katharina Althausová, Selina Freitagová a stříbrný a bronzový medailista ze závodu na středním můstku Andreas Wellinger s Karlem Geigerem, potvrdili roli favoritů. Druhé Nory porazili o 12,7 bodu, slovinští vítězové olympijského závodu ztratili 16,8 bodu.

Skok - smíšená družstva:
1. Německo (Althausová, Geiger, Freitagová, Wellinger) 1017,2 b.
2. Norsko (Strömová, Forfang, Björsethová, Granerud) 1004,5
3. Slovinsko (Križnarová, Zajc, Klinecová, Lanišek) 1000,4
4. Rakousko 987,5
5. Japonsko 944,9, 6. Finsko 885,5
...11. Česko (K. Indráčková, Rýdl, Ulrichová, Koudelka) 391,5.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.