Polský skokan na lyžích Žyla obhájil na MS zlato na středním můstku

Polský skokan na lyžích Piotr Žyla obhájil po útoku ze 13. místa po prvním kole titul mistra světa na středním můstku. Českým skokanům se závod v Planici nevydařil. Roman Koudelka obsadil 46. místo, Radek Rýdl byl o dvě příčky horší a soutěž pro ně skončila po prvním kole.

Polský skokan na lyžích Piotr Žyla

Šestatřicetiletý Žyla trefil ve větném finále ideální skok a doletěl na hranici 105 metrů. Výrazně vylepšil svůj výkon z úvodního kola 97,5 m a jeho nejdelší pokus dne už nikdo nedokázal napodobit. Druhé a třetí místo z prvního kola uhájili Němci Andreas Wellinger a Karl Geiger.

Českým skokanům se úvodní kolo nepovedlo. Koudelka předvedl skok dlouhý 90 metrů a za postupovou třicítkou pro druhé kolo zaostal o 12,1 bodu. Rýdl sice skočil o metr dál, ale stačilo to pouze na třetí místo od konce.