Cuche triumfem v Chamonix znovu posunul vlastní věkový rekord

CHAMONIX

Švýcarský lyžař Didier Cuche týden po vítězství v obávaném sjezdu v Kitzbühelu vyhrál další závod Světového poháru. V Chamonix si připsal již šestnácté vítězství v kariéře a znovu posunul vlastní věkový rekord. V 36 letech a pěti měsících potvrdil pozici nejstaršího vítěze závodu SP.

Švýcarský lyžař Didier Cuche triumfem v Chamonix znovu posunul vlastní věkový rekord.

Ondřeji Bankovi znovu těsně unikly premiérové body ve sjezdu. V Chamonix obsadil 32. pozici, když za bodovanou třicítkou zaostal o 11 setin. Stejná příčka mu patřila minulý týden v Kitzbühelu, navíc na 33. místě skončil koncem listopadu v Lake Louise.

Za Cuchem si se ztrátou 67 setin dojel pro první stupně vítězů v kariéře jednadvacetiletý Ital Dominik Paris, třetí místo obsadil rakouský spolufavorit Klaus Kröll. Nedařilo se Chorvatovi Ivicu Kosteličovi, který byl osmadvacátý a jeho náskok v čele celkové klasifikace SP se mírně zmenšil. Před dnešním vítězem Cuchem vede o 405 bodů.

Závod musel být zhruba na půl hodiny přerušen po těžkém pádu Kanaďana Manuela Osborne-Paradise. Ten nezvládl svou jízdu ve stejném místě jako před dvěma dny v tréninku Rakušan Mario Scheiber. Také Osborne-Paradis musel být převezen vrtulníkem do nemocnice.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Chamonix (Francie):
Muži - sjezd:
1. Cuche (Švýc.) 1:58,91, 2. Paris (It.) -0,67, 3. Kröll -0,88, 4. Puchner -0,91, 5. Walchhofer (všichni Rak.) -1,01, 6. Bertrand (Fr.) -1,10, 7. Feuz (Švýc.) -1,20, 8. Clarey (Fr.) -1,35, 9. Baumann -1,36, 10. Reichelt (oba Rak.) -1,43, ...32. Bank (ČR) -2,44.
Průběžné pořadí SP ve sjezdu (po 6 z 9 závodů): 1. Cuche 379 b., 2. Walchhofer 314, 3. Zurbriggen (Švýc.) 285, 4. Kröll 279, 5. Baumann 201, 6. Miller (USA) 190.
Průběžné pořadí SP (po 24 z 38 závodů): 1. Kostelič 1078, 2. Cuche 673, 3. Zurbriggen 658, 4. Svindal (Nor.) 603, 5. Baumann 545, 6. Walchhofer 478, ...31. Bank 173, 83. Trejbal 34, 137. Vráblík (oba ČR) 2.