Druhé super-G v Ga-Pa vyhrál lídr SP Odermatt, Zabystřan nebodoval

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál druhý superobří slalom v Garmisch-Partenkirchenu a zvýraznil náskok v čele průběžného pořadí Světového poháru. Jan Zabystřan skončil se ztrátou téměř tří sekund na 40. příčce, od bodovaného umístění dělilo českého reprezentanta šest desetin.

Švýcarský vítěz Marco Odermatt.

Odermatt, jenž byl v sobotním super-G na Kandaharu až čtvrtý, si pro devátý úspěch v sezoně dojel s náskokem tří desetin před Raphaelem Haaserem z Rakouska. Třetí příčku obsadil se ztrátou šesti desetin dvaadvacetiletý Švýcar Franjo von Allmen a poprvé v kariéře se umístil na stupních vítězů.

Šestadvacetiletý Odermatt celkově zaznamenal 33. vítězství v závodě Světového poháru a posunul se do nejlepší desítky historického pořadí. Na desáté pozici se dotáhl na někdejší americkou hvězdu Bodeho Millera. V čele je s 86 triumfy slavný Švéd Ingemar Stenmark.

V průběžném pořadí seriálu má Odermatt na kontě 1406 bodů a před Cyprienem Sarrazinem má na prvním místě náskok 722 bodů. Francouzský lyžař dnešní superobří slalom po chybě nedokončil.