Geiger vyhrál v Titisee-Neustadtu a vede SP skokanů, Koudelka vypadl v 1. kole

Německý skokan na lyžích Karl Geiger vyhrál v domácím prostředí závod v Titisee-Neustadtu a vrátil se do čela Světového poháru před Japonce Rjoju Kobajašiho. Roman Koudelka čekaní na první české body v sezoně neukončil, po nepovedeném prvním skoku byl poslední padesátý.

Německý skokan na lyžích Karl Geiger vyhrál závod v Titisee-Neustadtu. Na snímku po závodu v Zakopaném.

Osmadvacetiletý Geiger dosáhl na třetí výhru v ročníku a celkově dvanáctou v kariéře. Po úvodním kole byl druhý za Anže Lanišekem, v druhém kole ale předvedl suverénně nejdelší skok dne 141 metrů a Slovince porazil o 5,2 bodu. Třetí skončil vítězův krajan Markus Eisenbichler.

Vítěz Turné čtyř můstků Kobajaši obsadil páté místo a přišel o žlutý dres lídra SP, z něhož Geigera vysvlékl na Nový rok v Garmisch-Partenkirchenu. Němec po dnešku vede o 11 bodů.

Čerstvý mistr republiky z úterního šampionátu v Harrachově Koudelka ubral více než deset metrů z pátečního kvalifikačního skoku a jeho 108 metrů bylo v úvodním kole nejméně ze všech. Druhý český reprezentant v Německu Viktor Polášek se do závodu nekvalifikoval.

V neděli se v Titisee-Neustadtu, které převzalo pořadatelství závodů od Sappora, skáče znovu.