Granerud vyhrál devátý závod SP v sezoně, Češi měli k postupu daleko

Klingenthal

Lídr Světového poháru skokanů na lyžích Halvor Egner Granerud z Norska vyhrál v sobotu v Klingenthalu třetí závod za sebou a devátý v ročníku. Ve své životní sezoně se čtyřiadvacetiletý rodák z Osla blíží zisku křišťálového glóbu. Čeští skokani na lyžích Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek zůstali na Světovém poháru v Klingenthalu daleko za postupovou třicítkou pro druhé kolo.

Halvor Egner Granerud na můstku v Klingenthalu.

Granerud dnes vedl už po prvním kole, jako jediný se dostal v obou skocích přes 140 metrů a vyhrál s bezpečným náskokem 12,6 bodu před Polákem Kamilem Stochem. Díky nejdelšímu pokusu závodu 142,5 metru v druhém kole dosáhl na první stupně vítězů v kariéře Slovinec Bor Pavlovčič, jenž skončil třetí s odstupem osmi desetin bodu.

Granerud, jenž se do listopadového vítězství v Ruce nedostal v SP na stupně vítězů, vede celkové pořadí s náskokem už 389 bodů před Němcem Markusem Eisenbichlerem. Nejlepší domácí skokan obsadil deváté místo.

Daleko za bodovanou třicítkou skončili oba čeští reprezentanti. Čestmír Kožíšek obsadil v prvním kole 45. příčku, Viktor Polášek předposlední 49. pozici.

V neděli se v Klingenthalu uskuteční další závod jednotlivců.