Janda skončil v jednokolovém závodu v Pragelatu desátý

PRAGELATO

Desáté místo vybojoval skokan na lyžích Jakub Janda v závodu Světového poháru v italském Pragelatu, který byl kvůli sněžení a větru ukončen po prvním kole. Bývalý vítěz seriálu potvrdil vzestup formy a dosáhl nejlepšího výsledku od loňského března. Roman Koudelka, který skončil devátý v sobotním závodu, v neděli obsadil 26. pozici.

Český skokan na lyžích Jakub Janda

Z překvapivého vítězství na olympijském můstku se mohl po zrušení druhého kola radovat Japonec Fumihisa Jumoto, který byl v sobotu až třiatřicátý. Čtyřiadvacetiletý skokan vyhrál výkonem 126 metrů o 1,2 bodu před sobotním vítězem Simonem Ammannem ze Švýcarska. Lídr Světového poháru skočil o metr a půl méně. Třetí skončil Nor Johan Remen Evensen, jenž se prosadil na stupně vítězů poprvé v kariéře.

Janda předvedl skok dlouhý 116,5 metru, Koudelka skočil o sedm metrů méně. Třicetiletý vítěz Turné čtyř můstků z roku 2006 se díky tomu posunul ve Světovém poháru před svého reprezentačního kolegu na 16. místo. Koudelka je osmnáctý.

"Byly to hodně bojové podmínky, hlavně kvůli sněhu a větru," řekl ČTK Janda. "Snažil jsem se soustředit na svůj skok a nedívat se kolem. Myslím, že na danou chvíli to nebylo špatné," zhodnotil svůj výkon. "Samozřejmě je to skvělý pocit se zase po dlouhé době dostat do desítky," prohlásil vítěz šesti závodů Světového poháru.

Ammann v čele pořadí zvýšil svůj náskok před Rakušanem Gregorem Schlierenzauerem na 75 bodů. Celkově šestý je dnešní vítěz Jumoto, jehož maximem dosud bylo osmé místo z listopadového závodu v Kuusamu. Před letošní sezonou bodoval v SP jen pětkrát a nikdy se nevešel do první dvacítky.