Kilde si triumfem v Aspenu pojistil další malý glóbus za sjezd

Aleksander Aamodt Kilde vyhrál v Aspenu šestý sjezd sezony Světového poháru a obhájil malý křišťálový glóbus. Norský lyžař porazil soupeře rozdílem třídy, druhý James Crawford z Kanady ztratil 61 setin sekundy a švýcarský mistr světa Marco Odermatt další dvě setiny. Celkově si Kilde připsal 21. pohárové vítězství v kariéře.

Nor Aleksander Aamodt Kilde slaví triumf v Aspenu.

"Už teď je to moc hezká sezona," řekl Kilde v televizním rozhovoru. Do konce mají lyžaři na programu už jen jeden sjezd ve finále v Soldenu a Kilde má náskok 206 bodů před Vicentem Kriechmayrem. Rakušan dnes skončil čtvrtý.

Celkové pořadí SP vede s velkým náskokem 346 bodů Odermatt, závodů mají sjezdaři před sebou ještě sedm. "Získat velký glóbus bude hodně těžké, ale stát se může všechno. Je potřeba bojovat až do konce," řekl Kilde.

Program v Aspenu, kde v pátek sjezd předčasně ukončilo špatné počasí, uzavře v neděli superobří slalom.