Koudelka vybojoval ve větrném závodě SP v Lahti 17. místo

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil ve druhém individuálním závodě Světového poháru v Lahti 17. místo a podesáté v sezoně získal body do celkového hodnocení seriálu. Vítězství v náročných větrných podmínkách vybojoval Rakušan Jan Hörl, který vedl už po prvním kole.

Roman Koudelka obsadil v Lahti 17. místo.

Čtyřiatřicetiletý Koudelka skočil v prvním kole v horších podmínkách ze sníženého nájezdu 117 metrů a figuroval na 23. místě. Druhým pokusem dva metry přidal a i vzhledem k řadě pokažených skoků soupeřů si o šest míst polepšil.

První místo udržel Hörl, který k úvodním 124 metrům přidal ve finále 134,5 metru a oslavil třetí vítězství v SP v kariéře. Na druhé místo se posunul Slovinec Peter Prevc, třetí skončil Polák Aleksander Zniszczol. Lídr seriálu Stefan Kraft z Rakouska skončil osmý.

Do finále postoupil i legendární Noriaki Kasai a ve věku 51 let, osm měsíců a 26 dnů opět posunul vlastní rekord nejstaršího bodujícího sportovce ve Světovém poháru. Japonský veterán, který se v únorových závodech v Sapporu prosadil zpět do reprezentačního áčka, obsadil při svém 573. startu v elitním seriálu 28. místo.