Skokan Koudelka se představí i v závěrečném závodu Turné čtyř můstků

Skokan na lyžích Roman Koudelka se představí i v závěrečném závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu. V dnešní kvalifikaci obsadil 25. místo a v sobotním prvním kole ho čeká Ital Alex Insam.

Skokan na lyžích Roman Koudelka

Skokem dlouhým 138 metrů vyhrál lídr průběžného pořadí Turné Rjoju Kobajaši. Druhý muž klasifikace Němec Andreas Wellinger, který na japonského soupeře ztrácí 4,8 bodu, obsadil deváté místo.

Kobajašiho v prvním vyřazovacím kole, které je na programu od 16:30, vyzve Gregor Deschwanden ze Švýcarska. Wellinger, jenž může být prvním německým vítězem Turné od Svena Hannawalda v roce 2002, nastoupí proti Anttimu Aaltovi z Finska.

Čtyřiatřicetiletý Koudelka se v Bischofshofenu pokusí navázat na 17. příčku z předchozího závodu v Innsbrucku. Předtím v Garmisch-Partenkirchenu obsadil 35. místo. V úvodním podniku Turné v Oberstdorfu byl šestadvacátý a poprvé v sezoně bodoval.

Kvalifikace na závod SP a závěrečný díl Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko):