Koudelka skončil druhý ve finále letní GP skokanů

Klingenthal

Skokan na lyžích Roman Koudelka navázal na předchozí premiérové vítězství z Hinzenbachu druhým místem v posledním závodu letní Grand Prix. Na můstku v německém Klingenthalu ho porazil jen domácí favorit Richard Freitag.

Roman Koudelka na archivním snímku.

Koudelka byl se skoky dlouhými 130,5 a 134 metrů o 3,3 bodu horší než Freitag a v konečném pořadí GP se posunul na sedmé místo. Celkové vítězství měl jisté už předem Slovinec Jernej Damjan.

"Skoky měly velkou hodnotu, povedly se mi, a to bylo pro nás důležité. Z toho mám radost," řekl Koudelka. "Bylo to o štěstí, byla to trošku loterie, protože se tam dost točil vítr, a jsem rád, že to takhle dopadlo."

Koudelka po výhře na středním můstku v Hinzenbachu ukázal své kvality i na tom velkém v Klingenthalu. "Je to velké povzbuzení. Každý trošku bral, že jsem lepší na menším můstku, a já ve skrytu duše doufal, že by to tady mohlo vyjít na velkém. To se potvrdilo a jsem rád, že jsem ukázal, že to umím," řekl Koudelka.

Závěrečný závod se českým skokanům vydařil, v elitní desítce byli hned tři. Jakub Janda po prvním kole se skokem dlouhým 136,5 metru dokonce vedl, ale propadl se na devátou pozici, o konečné šesté místo v závodu se dělil Jan Matura.

Na stejném můstku v Klingenthalu začne 22. a 23. listopadu Světový pohár. Koudelka chce do zimy pracovat na dalším zlepšení. "Byl jsem první a druhý, ale pořád tam jsou rezervy. Mám se kam posouvat a nezůstanu na místě," věřil skokan.