Kučerová si natloukla v tréninku a skikros v Arose musela vynechat

Česká lyžařka Nikol Kučerová přišla po pádu v tréninku o dnešní závod Světového pohár ve skikrosu v Arose. Kvůli naraženinám nenastoupila do dopolední kvalifikace a večerní závod za umělého osvětlení, ve kterém startovaly všechny přihlášené účastnice, se jel bez ní. Druhá česká reprezentantka Diana Cholenská po 17. místě v kvalifikaci vypadla hned v úvodním osmifinále. Skončila v něm mezi trojicí závodnic a v konkurenci vedoucí ženy SP Sandry Näslundové poslední a klasifikována byla na 20. pozici.

Akrobatická lyžařka Nikol Kučerová na archivním snímku.

Kučerová si natloukla po nezvládnutém skoku. "Trochu jsem přestřelila nájezd a nestihla odraz. Závod pro mě skončil, ale vyšetření naštěstí žádnou zlomeninu neukázala. Jen mám brutálně naraženou..." uvedla na instagramu.

Závod vyhráli Švéd David Mobärg a olympijská vítězka z roku 2014 Marielle Thompsonová z Kanady. Ve středu je v Arose na programu závod družstev.