Kvalifikaci leteckého SP v Planici ovládli domácí v čele s Laniškem

Domácí skokani ovládli v Planici kvalifikaci na páteční závod Světového poháru v letech na lyžích. Nejlepší ze Slovinců byl Anže Lanišek, který předvedl pokus dlouhý 239 metrů. O 5,5 bodu porazil Timiho Zajce, jenž výkonem 241,5 metru jako jediný překonal hranici 240 metrů, doplatil ale na srážky za hodnocení stylu. Třetí byl Domen Prevc (230 m).

Slovinec Anže Lanišek při kvalifikaci v Planici.

Až za triem slovinských reprezentantů se seřadili z nižšího nájezdu startující největší favoriti Stefan Kraft z Rakouska a norský lídr Světového poháru Halvor Egner Granerud, mezi nimiž se v Planici rozhodne o držiteli malého křišťálového glóbu. Průběžnému hodnocení letů v SP kraluje Granerud, který vyhrál tři z dosavadních čtyř závodů. Druhý Kraft za ním před závěrečnými dvěma závody zaostává o 60 bodů. Třetí Zajc ztrácí už 209 bodů.

Letecký víkend v Planici se uskuteční bez účasti českých skokanů. Po pátečním prvním závodu jednotlivců je v sobotu na programu soutěž družstev. V neděli sezonu uzavře druhý individuální závod.