Hlavní obsah

Ledecká a spol. mají smůlu. Kombinační závod se dnes nepojede

8. 2. 2021 7:52Aktualizováno 8. 2. 2021 8:24

Kombinační závod žen s Ester Ledeckou, kterým měl odstartovat světový šampionát ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo, se dnes kvůli nadílce nového sněhu nepojede. Oznámila to mezinárodní federace FIS. Nový termín organizátoři zatím nestanovili.

Foto: Marco Trovati, ČTK/AP

Česká lyžařka Ester Ledecká Foto: Marco Trovati, ČTK/AP

Článek

"Moc jsem toho nenaspal a ve tři v noci bylo vzhledem k tomu, že padal těžký sníh, skoro jasné, že bude velmi těžké sjezdovky připravit," řekl ředitel závodů žen FIS Peter Gerdol. Zrušena byla kombinace i volné ježdění. Jednou z možností je uspořádat kombinaci příští pondělí, které je zatím vyhrazeno jako volný den.

V úterý jsou v Itálii v nabitém programu naplánovány superobří slalomy mužů i žen. "Na tom pracujeme. Předpověď je nadějná, nemělo by sněžit dříve než v úterý odpoledne a věřím, že oba závody odjedeme," řekl Gerdol.

Pořadatelé kvůli nedělnímu dopolednímu sněžení a následnému vytrvalému dešti už předem změnili pořadí disciplín a na dopoledne přesunuli slalom, aby získali více času na úpravu trati pro super-G. Nakonec ale noční přívaly sněhu závod úplně znemožnily.

Ledecká měla do závodu odstartovat s číslem dvě po obhájkyni titulu Wendy Holdenerové ze Švýcarska. Celkem chtělo o první sadu medailí na šampionátu bojovat 34 sjezdařek.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Reklama

Sdílejte článek