Ledecká nedokončila super G ve Val d'Isere, vypadla brzy po startu

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká nedokončila superobří slalom Světového poháru ve Val d'Isere. Na prvním mezičase česká reprezentantka sice vedla, ale vzápětí minula šestou branku. Přidala se tak k dalším deseti lyžařkám z první třicítky startovního pořadí, které závod nedokončily. Vyhrála Italka Federica Brignoneová.

Česká lyžařka Ester Ledecká ve francouzském Val d'Isere

Ledecká, která se potýká s nemocí, ve Val d'Isere vyhrála super G v roce 2020. V sobotu tam skončila šestnáctá ve sjezdu, což byl její nejlepší výsledek na lyžích po návratu po loňském zranění. Dnes na tento výkon nenavázala a nezvykle brzy skončila.

Už před ní nástrahy tratě v pozdějších pasážích nezvládla řada dalších lyžařek včetně favoritek Mikaely Shiffrinové a Lary Gutové-Behramiové nebo úřadující mistryně světa Marty Bassinové.

Naopak bez problémů sjela sjezdovku Brignoneová. Třicetiletá Italka nechala o 44 setin za sebou Norku Kajsu Vickhoff Lieovou a dva týdny po výhrách v obou obřích slalomech v kanadském Tremblantu se prosadila i v rychlostní disciplíně. Bylo to její deváté vítězství v super G Světového poháru v kariéře. Úspěch italských barev podtrhla třetím místem Sofia Goggiaová, která na krajanku ztratila 59 setin sekundy.

Lyžařský Světový pohár žen bude pokračovat 21. prosince slalomem v Courchevelu. Ledecká před začátkem sezony plánovala, že se z Val d'Isere přesune do Davosu na závody v paralelním slalomu na snowboardu. Ty se uskuteční 23. prosince.