Hlavní obsah

Ledecká se vrátila na snowboard vítězstvím v Cortině

12. 12. 2020 18:06Aktualizováno 12. 12. 2020 18:47

Ester Ledecká ve svém prvním závodu na snowboardu po téměř jedenácti měsících vyhrála v Cortině d'Ampezzo paralelní obří slalom a získala devatenáctý triumf ve Světovém poháru. Dohromady s jedním lyžařským triumfem si připsala jubilejní dvacátý pohárový vavřín, čímž překonala český rekord na sněhu bývalé běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové.

Foto: Ivana Roháčková

Ester Ledecká na archivním snímku.Foto: Ivana Roháčková

Článek

"Jsem šťastná, byl to skvělý závod Organizátoři odvedli skvělou práci, obě tratě byly podobné. Byla zábava tady jezdit," řekla Ledecká po finálové jízdě.

Na snowboardu jela naposledy v lednu v Rogle, kde vyhrála a už jasný vítězstvím v kvalifikaci v Cortině ukázala, že ze svého umění nic nezapomněla.

V prvním kole jela proti Rakušance Daniele Ulbingová a v polovině trati vedla jen o kousek, ale pak soupeřka podjela branku a česká závodnice zvítězila jistě. Ve čtvrtfinále nedala šanci Švýcarce Julii Zoggové. V semifinále zdolala po vyrovnané jízdě o 18 setin vítězku minulého ročníku SP Ramonu Hofmeisterovou z Německa.

Jednoznačné finále

I ve finále Ledecká rychle ukázala svoji sílu. Postupně zvyšovala před Němou Selinou Jörgovou náskok a cílem projela dříve o 86 setin.

Dvojnásobná olympijská šampionka zvítězila v italském středisku počtvrté. Třikrát zde Ledecká ovládla paralelní obří slalom a jednou paralelní slalom.

Na snowboardu dominuje právě v paralelním obřím slalomu, který v SP vyhrála sedmnáctkrát, dvakrát uspěla v paralelním slalomu. Na lyžích před rokem ovládla sjezd v Lake Louise. Dvacátým triumfem ve Světovém poháru překonala Neumannovou, další běžec na lyžích Lukáš Bauer zaznamenal během kariéry 18 výher.

Zuzana Maděrová byla po první jízdě v kvalifikaci diskvalifikována. Adam Počínek a Viktor Brůžek nepostoupili do druhé kvalifikační jízdy.

SP ve snowboardingu v Cortině d'Ampezzo - paralelní obří slalom
Muži
1. Fischnaller (It.)
2. March (It.)
3. Karl (Rak.)
Ženy:
1. Ledecká (ČR)
2. Jörgová (Něm.)
3. Hofmeisterová (Něm.)

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •